Boryszew Automotive Plastics

icons

7 zakładów produkcyjnych
2 narzędziownie
1 centrum R&D
2 biura sprzedażowe

icons

2750 wyspecjalizowanych pracowników

icons

129 617 m2 łącznej
powierzchni produkcyjnej

icons

228 maszyn
SIŁA ŚCISKU 30 - 3500T

icons

270 mln EURO
przychodów w 2016 roku

icons

12 kluczowych
klientów

O NAS

Grupę Boryszew Automotive Plastics (BAP) tworzą podmioty wyspecjalizowane w produkcji seryjnej, wysokiej jakości części plastikowych dla sektora motoryzacyjnego, wykorzystywanych wewnątrz i na zewnątrz samochodów, w tym galwanizowane i lakierowane elementy z tworzyw sztucznych oraz formy wtryskowe do produkcji tych elementów. BAP jest częścią Grupy Kapitałowej Boryszew S.A., notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 1996 roku, która jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce. Grupa Boryszew specjalizuje się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Operuje za pośrednictwem 30 zakładów produkcyjnych i centrów R&D zlokalizowanych Europie, Azji oraz obu Amerykach.

HISTORIA

Grupa Boryszew, której częścią jest BAP, jest największą polską prywatną grupą przemysłową, która prowadzi działalność operacyjną w 12 krajach. Kluczowym czynnikiem wzrostu Grupy były akwizycje przeprowadzone m.in. w branży motoryzacyjnej. W roku 2010 Boryszew kupił upadającą włoską grupę Maflow, wchodząc w kolejny segment działalności - automotive. Dwa lata później nastąpiły kolejne akwizycje w tej branży. Tym razem były to niemieckie grupy AKT i Theysohn. Potem nadszedł czas na Wedo i grupę Ymos. Tak powstał trzon nowej grupy – Boryszew Automotive Plastics, do którego w roku 2014 dołączyło Tensho.
BAP rozwija się nie tylko poprzez przejęcia, ale również poprzez wzrost organiczny. W 2013 r. w Dzierżyńsku niedaleko Niżnego Nowgorodu powstała fabryka BAP w Rosji - Boryszew Plastic RUS. W 2017 roku działalność rozpoczął zakład produkcyjny w niemieckim Prenzlau. Nowa fabryka galwanizacji komponentów z tworzyw sztucznych to jedna z największych polskich inwestycji typu greenfield w tym kraju.

ZARZĄD

Krzysztof Kołodziejczyk
Dyrektor Generalny
Boryszew Automotive Plastics