BAP w Formule 3

Boryszew Automotive Plastics wspiera polskiego zawodnika ścigającego się w Formule 3 – Alexa Karkosika. To właśnie 2017 rok okazał się przełomowy dla jego kariery. 17-latek, jako najmłodszy kierowca w sezonie, wszedł do Formuły 3, w której już kilkukrotnie w tym sezonie stanął na podium. Na jego bolidzie, poza znakiem Boryszew Automotive Plastics, znajduje się logo Grupy Kapitałowej Boryszew i innej spółki z sektora motoryzacyjnego Boryszewa – Maflow.
Alex Karkosik rozpoczął karierę sportową w wieku 6 lat. Jego pierwszy start odbył się w 2006 roku w Bydgoszczy, podczas Mistrzostw Strefy Północno – Zachodniej. Alex ścigał się na gokartach do 2014 roku, zdobywając wiele pucharów podczas zawodów krajowych. Jednocześnie startował w rozgrywkach włoskich i niemieckich. W 2015 roku przesiadł się do bolidu Formuły 4, rozpoczynając starty we włoskich wyścigach tej klasy (Formula 4 Italian Championship), a także w Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej (Formula 4 CEZ).
Jeszcze w 2017 roku startował w Formule Gulf, choć jego bolid, ważący zaledwie 400 kg, napędzany silnikiem o mocy 180 KM, miał już aerodynamikę zbliżoną do Formuły 3. Sezon Alex zakończył na szczycie tabeli – na 10 wyścigów rozgrywanych w Abu Zabi i w Dubaju stawał na najwyższym podium aż 5-krotnie.
W marcu 2017 roku Alex Karkosik w hiszpańskim Jerez przeszedł udane testy w Euroformule Open. Zajął 12. miejsce, ale osiągnął czas gorszy zaledwie o 1,5 sekundy od zwycięzcy – startował więc w niezwykle mocnej stawce, gdzie podczas testów aż sześciokrotnie poprawiano rekord toru. Od kwietnia 2017 r. debiutował w wyścigach Euroformuły Open jako najmłodszy Polak, jeżdżąc w barwach włoskiego zespołu RP Motorsport. W kolejnych wyścigach osiągał coraz lepsze wyniki – w portugalskim Estoril był 10., na Węgrzech na torze Hungaroring zajął 3. miejsce w kategorii Rookie (debiutant), a w brytyjskim Silverstone stanął na podium w klasyfikacji generalnej, kończąc wyścig na 3. miejscu.
Na włoskiej Monzy Torunianin zakończył wyścig na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej, a na 3. wśród debiutantów. Oba wyścigi przedostatniej rundy serii Euroformula Open na hiszpańskim torze w Jerez de la Frontera zakończył na 7. pozycji. W ostatni weekend października Torunianin zmierzy się z pozostałymi zawodnikami w wielkim finale Euroformuły w Barcelonie, a jego dalsza kariera sportowa zapowiada się naprawdę obiecująco.

Odwiedź fanpage Alexa Karkosika i śledź jego sukcesy

Zobacz stronę